Všetko o dusíku

Vlastnosti dusíka

Chemický prvok dusík je bezfarebný, dvojatómovú plyn bez chuti a zápachu. Za normálnych podmienok je dusík chemicky neaktívny prvok. Za laboratórnej teploty sa dusík priamo zlučuje len s lítiom za vzniku nitridu lítneho Li3N, v elektrickom výboji reaguje za laboratórnej teploty tiež s fluórom za vzniku fluoridu dusitý NF3, pri zahriatí na teplotu iba 100 ° C reaguje s radiom za vzniku nitridu radnatého Ra3N2.

Čítajte viac...

Dusík: Čo je dusík?

Vedeli ste, že väčšina vzduchu, ktorý dýchame, je dusík? Každý potrebuje kyslík, aby prežil, ale vzduch je 78% dusíka, iba 21% kyslíka a malé množstvo ďalších plynov. Aj keď ľudské telo tento dusík nepoužíva, je veľmi užitočné pre rôzne priemyselné aplikácie. Jednoducho povedané, existuje ľahko prístupný, neobmedzený zdroj dusíka, ktorý vám môže pomôcť dosiahnuť úroveň čistoty, ktorú potrebujete, za zlomok vašich súčasných ročných nákladov na dusík.

Čítajte viac...

Je dusík nebezpečný?

Jednoducho povedané, áno. Ak nerešpektujete správne bezpečnostné postupy, s použitím dusíka sú spojené určité riziká a riziká.

Čítajte viac...

Aká je cena tekutého dusíka? ​Koľko stojí kvapalný dusík?

Kvapalný dusík je dostupný po celej Slovenskej republike. Podľa lokality zákazníka sa môže líšiť cena dopravy a podľa objednaného množstva aj cena za samotný kvapalný dusík. Základnú cenu kvapalného dusíka získate zaslaním dopytu.

Čítajte viac...

Prihlásenie