Zákazkové, konštrukčné a technologické riešenia, ponúkané služby

Systém Vario PSA - úsporné riešenie výroby dusíku

U štandardných verzií PSA-generátorov dochádza k pravidelnému striedaniu výroby v jednotlivých vežiach po vopred nastavenom času z výroby a to bez ohľadu na profil spotreby. Pri každom prepnutí veží dôjde k odtlakovanie jednej z veží, ktoré sa prejavuje ako energetická strata. Firma SYSADVANCE prichádza na trh s revolučným úsporným systémom VARIO PSA, ktorý je určený pre aplikácie s nerovnomerným odberom dusíka pri ktorých možno dosiahnuť úspory na elimináciu zbytočného odtlakovanie.

U bežných generátorov s pevným časovým nastavením, je čas zvolený vhodne tak, aby k prepnutiu veží došlo v okamihu, keď začína klesať výrobné čistota. Ak je však spotreba dusíka za generátorom nižšiu, ako je nastavený maximálny prietok, dochádza k tomu, že sa molekulárne sito plní kontaminanty pomalšie ako pri plnom výkone a v okamihu, keď sa veže prepnú je výrobný kvalita dusíka ešte veľmi vysoká a napriek tomu dôjde k zbytočnému odtlakovanie veží. Systém Vario PSA nepracuje s pevným časom, ale prepína veže na základe výstupnej čistoty, tj. Až v okamihu, keď je skutočne nutné veže zameniť. V prípade nízkych spotrieb dochádza k značnému predlžovaniu časov výrobných procesov a úsporám vďaka výrazne nižšiemu počtu odvetranie veží do atmosféry.

Vlastní výroba dusíka neznamená iba vyhotovenie samotného generátora nitrogen, ale aj celého radu ďalších technologických zariadení ako sú kompresor, sušička, filtračný systém a niekoľko tlakových nádob. Komplexné riešenie technológie Nitrogen často vyžaduje zvýšené nároky užívateľov na konkrétne řešení. SYSADVANCE ponúka individuálny prístup ku každej zákazke a sme pripravení riešiť všetky požiadavky spojené najmä s ohľady na zástavbové rozmery, priestor, klimatické podmienky, manipuláciu či prostredí s nebezpečenstvom výbuchu.Na základe požiadaviek zákazníka sme schopní riešiť inštaláciu jednotlivých komponentov na spoločný rám a dodávku predmontovaných technologických celkov, kontajnerové prevedenie či varianty s pojazdovými koly.Mezi naše služby patrí kompletná elektroinštalácia, dodávka potrubia, elektrických rozvodov, vzduchotechniky a celého konania chodu technológie. Zaisťujeme uvedenie do chodu, údržbu a patričný havarijný servis. Pre našich zákazníkov vybavujeme tiež potrebnú legislatívu ako sú revízie tlakových a elektrických zariadení, odbery a laboratórne analýzy vzoriek, vytváranie manuálov HACCP, riešenie potravinárske či hygienické legislatívy. Sme tiež pripravení vykonávať príslušné merania jednotlivých parametrov technických plynov.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie