FAQ

Najčastejšie kladené otázky o generátoroch dusíka

Všetko čo potrebujete vedieť o generátoroch dusíka.

Najčastejšie kladené otázky o generátore dusíka - SYSADVANCE generátor dusíka na mieste vyrába čistý dusík zo štandardného stlačeného vzduchu, čím sa nahrádza potreba dodaného prísunu vo forme vysokotlakových fliaš, kvapalných mini-zásobníkov alebo veľkoobjemových skladovacích nádob. Generátory dusíka sa používajú na mnohých trhoch od spracovania potravín až po výrobu energie. Medzi výhody generátora dusíka patrí:

  • Zvýšená bezpečnosť bez potreby skladovania alebo manipulácie s vysokotlakovými valcami
  • Dodávka na požiadanie eliminuje prestoje v dôsledku vyčerpania výmeny plynu alebo valca
  • Konzistentný prietok, tlak a čistota
  • Kompaktný dizajn šetriaci priestor
  • Nízke náklady na vlastníctvo
  • Preukázaná spoľahlivosť
  • Eliminuje náklady a emisie CO2 spojené s dodávkami kamiónov

Na výrobu plynného dusíka existujú dva typy technológií na požiadanie: membránová a tlaková výkyvná adsorpcia (PSA). SYSADVANCE ponúka membránové generátory dusíka aj PSA generátory dusíka.

Nižšie je uvedený zioznam často kladených otázok o generátoroch dusíka:

Aká je životnosť generátora dusíka?

Rovnako ako akékoľvek iné zariadenie, všetko sa odvíja od vykonávania preventívnej údržby. Ak sa dodržiava bežná údržba, systémy by mali vydržať dlhšie ako 15 rokov.

Čítajte viac...

Aké sú hlavné prednosti generátorov NitroGEN?

Hlavné benefity generátorov NitroGEN

6 dôvodov prečo sa rozhodnúť pre generátor dusíka NitroGEN od SYSADVANCE

Nízký vzduchový faktor = nízka spotreba vzduchu

Na generátoroch Nitrogen sú použité výhradne excelentné molekulárnej sita, ktoré zabezpečujú čo najefektívnejšie separáciu dusíka. Pri čistote 99,99% je na výrobu 1 Nm3 dusíka potrebné iba 4,45Nm3 stlačeného vzduchu. Tento údaj priamo súvisí s výrobnou cenou dusíka a ovplyvňuje výrazne prevádzkové náklady počas užívania generátoru.

Čítajte viac...

Aká je údržba generátora dusíku a cena údržby na mieste inštalácie generátora dusíka?

Najčastejším spotrebným materiálom v systémoch na výrobu dusíka sú filtračné vložky. Je potrebné ich vymeniť podľa potreby založenej na pláne údržby. Odporúčané zoznamy náhradných dielov dodávame pri každej inštalácii systému výroby dusíka. Ročné náklady sa odlišujú, v závislosti type generátora dusíka, rozmerových a filtračných požiadavkách. Pre upresnenie nás prosím kontaktujte. Údržba na generátoroch Sysadvance Nitrogen prakticky neexistuje. Všetky údržbárske úkony sú obmedzené na kontrolu čistoty, prietoku a tesnosti každých 6 mesiacov. Molekulárna sito je extrémne kvalitné a v spojení s konštrukciou výrobných stĺpcov s plochými vekami nedochádza k jeho úbytku a potrebe ho meniť či dopĺňať. Na generátoroch Nitrogen sú iba značkové ventily ASCO alebo SMC s životnosťou miliónov pracovných cyklov tj. Okolo 10 rokov.

Čítajte viac...

Prihlásenie