FAQ

Najčastejšie kladené otázky o generátoroch dusíka

Všetko čo potrebujete vedieť o generátoroch dusíka.

Najčastejšie kladené otázky o generátore dusíka - SYSADVANCE generátor dusíka na mieste vyrába čistý dusík zo štandardného stlačeného vzduchu, čím sa nahrádza potreba dodaného prísunu vo forme vysokotlakových fliaš, kvapalných mini-zásobníkov alebo veľkoobjemových skladovacích nádob. Generátory dusíka sa používajú na mnohých trhoch od spracovania potravín až po výrobu energie. Medzi výhody generátora dusíka patrí:

  • Zvýšená bezpečnosť bez potreby skladovania alebo manipulácie s vysokotlakovými valcami
  • Dodávka na požiadanie eliminuje prestoje v dôsledku vyčerpania výmeny plynu alebo valca
  • Konzistentný prietok, tlak a čistota
  • Kompaktný dizajn šetriaci priestor
  • Nízke náklady na vlastníctvo
  • Preukázaná spoľahlivosť
  • Eliminuje náklady a emisie CO2 spojené s dodávkami kamiónov

Na výrobu plynného dusíka existujú dva typy technológií na požiadanie: membránová a tlaková výkyvná adsorpcia (PSA). SYSADVANCE ponúka membránové generátory dusíka aj PSA generátory dusíka.

Nižšie je uvedený zioznam často kladených otázok o generátoroch dusíka:

Výroba dusíka - Ako sa vyrába stlačený dusík? Spôsoby výroby dusíku

Dusíkový generátor PSA, resp. vyvíjač dusíka produkuje čistý dusík zo stlačeného vzduchu prostredníctvom metódy PSA – striedavej tlakovej adsorpcie. Naše generátory sú spoľahlivou a cenovo priaznivou alternatívou pre výrobu. Popis technológie výrobu dusíku nájdete tu.

Čítajte viac...

Aké využitie má dusík v každodennom živote?

Konzervovanie potravín


Dusík na balenie potravín. N2 sa používa na vytvorenie modifikovanej atmosféry, kde sa používa spolu s oxidom uhličitým na konzerváciu čerstvých balených potravín tým, že chráni pred oxidačným poškodením. Viac informácií o dusíku na balenie potravín.
Využitie plynného dusíka v lekárskej oblasti

Čítajte viac...

Aký je dodací termín pre generátor dusíka/kyslíka?

Dodací termín pre generátory dusíka a kyslíka je závslý od typu vybraného nodelu a aktuálnej situácie u výrobcu. Štandartné malé generátory majú dodací termín do 1 týždňov. Veľké dusíkové stanice môžu mať termín dodania aj 6-8 týždňov.

Čítajte viac...

Sú systémy PSA generátorov na výrobu dusíka a kyslíka ekologické?

Systémy na výrobu plynu PSA na mieste sú ekologické, pretože pri preprave nákupných fliaš na plyn a zbytočných emisiách skleníkových plynov sa dá veľa ušetriť. So systémami plynového generátora PSA na mieste si môžete kedykoľvek vyrobiť svoj vlastný plyn kedykoľvek to nie je potrebné, nemusíte ukladať veľké množstvá vysokotlakových fliaš a nebezpečného plynu a okrem toho je eliminovaná manipulácia s vysokotlakovými fliaš.

Čítajte viac...

Je potrebná inštalácia kúrenia a klimatizácie v mieste inštalácie generátora dusíka a kyslíka?

V extrémnych podmienkach odporúčame klimatizáciu (nad 50 ° C) a kúrenie (pod 5 ° C)

Čítajte viac...

Vyrába generátor dusíka / kyslíka nepretržite dusík a kyslík , alebo iba keď to potrebujeme?

Nie, so systémami PSA generátorov budete vyrábať plyn ( dusík, kyslík), keď to potrebujete, a nemusíte skladovať fľaše ako fľaše LOX, kde sa odparuje až 5% objemu plynu v nádrži.

Čítajte viac...

Aký je štandartný tlak pre generátor dusíka a kyslíka?

Výstupný tlak z kyslíkového generátora je až 6 bar a pre dusíkaté systémy 5 až 8 bar. Pre vyšší výstupný tlak sa môžu použiť kompresory.

Čítajte viac...

Aký typ kompresora mám použiť pre generátor dusíka a kyslíka?

V prvom rade sú bezolejové kompresory mimoriadne drahé v porovnaní s olejom mazanými kompresormi a vôbec sa nevyžadujú pre systémy generátorov PSA, pokiaľ sa zachová nami odporúčaná kvalita privádzaného vzduchu.

Čítajte viac...

Aké su požiadavky na inštaláciu generátorov dusíka a kyslíka?

Naše systémy sú vhodné pre vnútornú aj vonkajšiu inštaláciu. Ak jednotku umiestnite vonku, musí byť zakrytá prístreškom. Ochrana pred dažďom je nevyhnutnosťou! Ak ho umiestnite dovnútra, potrebujete správnu cirkuláciu vzduchu na chladenie kompresora a prívod vzduchu a výfuk pre generátor kompresora aj generátor PSA musí mať potrubie von. Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na podlahu a môžu byť umiestnené na podlahe obchodu.

Čítajte viac...

Výroba dusíka a kyslíka zo stlačeného vzduchu

Generátory SYSADVANCE vyrábajú dusík a kyslík s vysokou čistotou zo stlačeného vzduchu, čo umožňuje nepretržitú dostupnosť za veľmi konkurenčnú cenu v porovnaní s alternatívnym zásobovaním vysokotlakovými fľašami alebo kryogénnymi nádržami. Generátory SYSADVANCE odstraňujú všetky nevýhody spojené s nákupom a prevádzkovaním vysokotlakových fliaš alebo kryogénnych nádrží, čo umožňuje stály zdroj kyslíka a dusíka, s minimálnymi požiadavkami na spotrebu elektrickej energie a údržbu. Generátory sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko nainštalovať v akomkoľvek vnútornom zariadení, vyžadujúcim iba pripojenie stlačeného vzduchu a pripojenie k elektrickej energií. Neplaťte viac peňazí za nákup drahých plynov a nechajte si vypracovať cenovú ponuku na zariadenia s kalkuláciu návratnosti: ...

Čítajte viac...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie