Aké využitie má dusík v každodennom živote?

Konzervovanie potravín


Dusík na balenie potravín. N2 sa používa na vytvorenie modifikovanej atmosféry, kde sa používa spolu s oxidom uhličitým na konzerváciu čerstvých balených potravín tým, že chráni pred oxidačným poškodením. Viac informácií o dusíku na balenie potravín.
Využitie plynného dusíka v lekárskej oblasti


Farmácia


Dusík sa vo farmaceutickom priemysle vo veľkej miere používa. V skutočnosti je prítomný v každej hlavnej farmakologickej triede liekov, vrátane antibiotík. Ako oxid dusný sa používa ako anestetikum. Kryokonzervácia okrem toho využíva dusík aj na ochranu spermií, vajíčok, krvi a rôznych ďalších biologických vzoriek. Viac informácií o dusíku používanom v lekárskom priemysle.
Dusík v stavebníctve

 

Výroba a stavebníctvo


„Zmršťovacia tvarovka", ktorá sa dnes bežne používa, je, keď sa vnútorná časť kovu ochladí pomocou tekutého dusíka, čím sa zmenší. Po vložení sa teplota vráti do normálu a kov sa vráti do svojej pôvodnej veľkosti, čím sa dokonale prispôsobí. Používa sa tiež ako tekutý dusík pri stavbe tunelov, kde je pôda nasiaknutá vodou. Kvapalný dusík sa čerpá do zeme potrubím. Ak sa do pôdy ukladá dusík, vyparuje sa a vylučuje teplo z pôdy a zamrzá. Viac informácií o použití dusíka vo výrobe.
Dusík v elektronike


elektronika


Používa sa v procesoroch počítačov, aby sa zabránilo ich zahrievaniu. Je široko používaný v systémoch potlačenia požiaru pre I.T. zariadení. Dusík sa tiež používa v röntgenových detektoroch.
Dusík v nehrdzavejúcej oceli


Nehrdzavejúca oceľ


Dusík sa používa ako preplachovací plyn v oceliarskom priemysle, chráni zvarový šev, až kým nevychladne do tej miery, že už nemôže nastať oxidácia. Používa sa tiež ako ochranný plyn na zabezpečenie technologických procesov proti oxidácii. Doteraz boli priemyslové dodávky dusíka dodávané vo fľašiach alebo fľašiach z ich najbližšej dusíkovej továrne. Výsledkom boli vysoké náklady a nejednotná čistota. Mať generátor dusíka na mieste poskytuje nepretržitú dodávku plynu s rovnakou čistotou. Viac o dusíku používanom pri spájkovaní.

Mať vlastný generátor dusíka vám umožňuje vytvárať si vlastný dusík, čím eliminuje náklady na spracovanie, doplňovanie a dodávanie. Ľahko sa inštalujú a my vám môžeme poskytnúť spoľahlivý zdroj dusíka generovaného na požiadanie. Plne automatický generátor dusíka dodá vysoko čistý dusík.

Technológia PSA zaručuje vynikajúcu návratnosť investícií.

Generátory dusíka sa používajú v rôznych laboratórnych a priemyselných odvetviach vrátane potravín a nápojov, farmaceutického priemyslu a letectva. Naše generátory plynného dusíka sú malé, tiché a ponúkajú okamžitý prístup k novo vyrobenému plynu.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie