FAQ

Najčastejšie kladené otázky o generátoroch dusíka

Všetko čo potrebujete vedieť o generátoroch dusíka.

Najčastejšie kladené otázky o generátore dusíka - SYSADVANCE generátor dusíka na mieste vyrába čistý dusík zo štandardného stlačeného vzduchu, čím sa nahrádza potreba dodaného prísunu vo forme vysokotlakových fliaš, kvapalných mini-zásobníkov alebo veľkoobjemových skladovacích nádob. Generátory dusíka sa používajú na mnohých trhoch od spracovania potravín až po výrobu energie. Medzi výhody generátora dusíka patrí:

  • Zvýšená bezpečnosť bez potreby skladovania alebo manipulácie s vysokotlakovými valcami
  • Dodávka na požiadanie eliminuje prestoje v dôsledku vyčerpania výmeny plynu alebo valca
  • Konzistentný prietok, tlak a čistota
  • Kompaktný dizajn šetriaci priestor
  • Nízke náklady na vlastníctvo
  • Preukázaná spoľahlivosť
  • Eliminuje náklady a emisie CO2 spojené s dodávkami kamiónov

Na výrobu plynného dusíka existujú dva typy technológií na požiadanie: membránová a tlaková výkyvná adsorpcia (PSA). SYSADVANCE ponúka membránové generátory dusíka aj PSA generátory dusíka.

Nižšie je uvedený zioznam často kladených otázok o generátoroch dusíka:

Koľko elektriny je potrebné?

Štandardné dusíkové systémy PSA majú elektrický výkon 120 VAC, 2,0 A.

Čítajte viac...

Čo je súčasťou generátora dusíka?

Každý generátor dusíka je vopred zostavený s predbežným filtrom s hodnotou 99,99% pri 0,01 mikrónu a finálnym filtrom so sterilizáciou s hodnotou 99,9999 +% (6 logaritmická redukcia). Súčasťou každého generátora dusíka PSA je zásobná nádoba na dusík. Membránové systémy neobsahujú skladovaciu nádobu. Vstavané analyzátory kyslíka sú voliteľné pre PSA aj membránové systémy.

Čítajte viac...

Čo robí zásobná nádoba na dusík a potrebujem ju?

Pre systémy PSA sa zásobná nádoba na dusík používa ako nárazník počas prepínania veže, takže tlak a prietok po prúde nie sú ovplyvnené. Membránové systémy HFX nepotrebujú zásobnú nádobu na dusík.

Čítajte viac...

Generátory dusíka vyjadrujú čistotu dusíka ako 100% mínus percento kyslíka zostávajúceho v prúde plynu. Prečo je to tak?

Vo vzduchu je kyslík najreaktívnejším plynom a je prítomný vo významnom objeme. Rovnováha plynov je buď stopová alebo v prípade argónu nereaktívna. Obsah kyslíka sa dá navyše ľahko a priamo merať pomocou analyzátora. Preto 99% prúd dusíka je skutočne 1% kyslíka a 99% dusíka a ďalších plynov.

Čítajte viac...

Prihlásenie