FAQ

Najčastejšie kladené otázky o generátoroch dusíka

Všetko čo potrebujete vedieť o generátoroch dusíka.

Najčastejšie kladené otázky o generátore dusíka - SYSADVANCE generátor dusíka na mieste vyrába čistý dusík zo štandardného stlačeného vzduchu, čím sa nahrádza potreba dodaného prísunu vo forme vysokotlakových fliaš, kvapalných mini-zásobníkov alebo veľkoobjemových skladovacích nádob. Generátory dusíka sa používajú na mnohých trhoch od spracovania potravín až po výrobu energie. Medzi výhody generátora dusíka patrí:

  • Zvýšená bezpečnosť bez potreby skladovania alebo manipulácie s vysokotlakovými valcami
  • Dodávka na požiadanie eliminuje prestoje v dôsledku vyčerpania výmeny plynu alebo valca
  • Konzistentný prietok, tlak a čistota
  • Kompaktný dizajn šetriaci priestor
  • Nízke náklady na vlastníctvo
  • Preukázaná spoľahlivosť
  • Eliminuje náklady a emisie CO2 spojené s dodávkami kamiónov

Na výrobu plynného dusíka existujú dva typy technológií na požiadanie: membránová a tlaková výkyvná adsorpcia (PSA). SYSADVANCE ponúka membránové generátory dusíka aj PSA generátory dusíka.

Nižšie je uvedený zioznam často kladených otázok o generátoroch dusíka:

Je prevádzka generátora dusíka a kyslíka plne automatizovaná?

Áno, naše systémy sú plne automatizované; Bezobslužná prevádzka; Prístup na diaľkové ovládanie; Výroba sa začína, keď sa zistí dopyt po prúde. Ak nie je potrebný kyslík, systém prejde do pohotovostného režimu.

Čítajte viac...

Môže generátor dusíka / kyslíka pracovať 365 dní v roku?

Generátory kyslíku budú produkovať požadovaný dusík resp kyslík 24x7x365 dní po celé roky, keď sa to vyžaduje. Vysoká spoľahlivosť vďaka menšiemu počtu pohyblivých častí a vysoko kvalitných komponentov. Získate riadený prietok a nepretržitý plyn.

Čítajte viac...

Môžem použiť kompresor s integrovanou sušičkou vzduchu pre generátor dusíka?

Kompresory s integrovanou vzduchovou sušičkou sa môžu používať, iba ak teplota okolitého vzduchu v mieste inštalácie nepresahuje 25 ° C.

Čítajte viac...

Aký typ generátora dusíku potrebujem?

V zásade sú k dispozícii dve technológie, PSA a membrána. Prietoky, čistoty a aplikácia nakoniec určia, či je PSA alebo membrána „vhodnejšia na aplikáciu“.

Čítajte viac...

Aká je životnosť generátora dusíka?

Rovnako ako akékoľvek iné zariadenie, všetko sa odvíja od vykonávania preventívnej údržby. Ak sa dodržiava bežná údržba, systémy by mali vydržať dlhšie ako 15 rokov.

Čítajte viac...

Iba som začal uvažovať o generátore dusíka, aké informácie potrebujem vedieť?

Najprv budete potrebovať vedieť nasledovné: Aký je váš aktuálny zdroj dusíka (valce; dewars; objemová tekutina; nová aplikácia) Ako rýchlo používate dusík (jeden valec denne?) Aký je požadovaný tlak dusíka? Na čo sa používa dusík? Odtiaľ budeme môcť pracovať s vami na rýchlej veľkosti a cene dusíkového systému pre vašu aplikáciu.

Čítajte viac...

Môžu Vaše generátory dusíka vyrábať kvapalný dusík?

Naše generátory dusíka nie sú kryogénne a produkujú plynný dusík. Teplota dusíka bude približne rovnaká ako teplota okolia v miestnosti.

Čítajte viac...

Môže byť generátor dusíku inštalovaný vonku?

Áno, jednotky sa môžu inštalovať vonku, ich inštalácia v interiéri je však lacnejšia, čím sa eliminuje potreba voliteľného príslušenstva vonku (ochrana proti dažďu; ochrana pred mrazom atď.). Väčšina generátorov dusíka je inštalovaná vo vnútri.

Čítajte viac...

Prečo sa oplatí investovať do vlastnej výroby dusíka?

Náklady spojené s technickými plynmi tvoria nezanedbateľnú časť nákladov spojených s priemyselnou výrobou a do nedávnej doby bola pritom jedinou možnosťou dodávka technických plynov iba vo fľašiach alebo v kvapalnej kryogénne podobe. S nástupom moderných technológií a vývojom stále účinnejších molekulárnych sít sa novo otvára každému užívateľovi možnosť vlastnej výroby dusíka s výrazne nižšími nákladmi oproti konvenčným dodávkám.

Čítajte viac...

Aké sú hlavné prednosti generátorov NitroGEN?

Hlavné benefity generátorov NitroGEN

6 dôvodov prečo sa rozhodnúť pre generátor dusíka NitroGEN od SYSADVANCE

Nízký vzduchový faktor = nízka spotreba vzduchu

Na generátoroch Nitrogen sú použité výhradne excelentné molekulárnej sita, ktoré zabezpečujú čo najefektívnejšie separáciu dusíka. Pri čistote 99,99% je na výrobu 1 Nm3 dusíka potrebné iba 4,45Nm3 stlačeného vzduchu. Tento údaj priamo súvisí s výrobnou cenou dusíka a ovplyvňuje výrazne prevádzkové náklady počas užívania generátoru.

Čítajte viac...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie