Požiadavky na čistotu dusíka a vstupný vzduch

Je dôležité pochopiť, aká čistota sa vyžaduje pre aplikáciu, aby sa špecificky vytvoril váš vlastný dusík. Existujú však niektoré všeobecné požiadavky týkajúce sa nasávaného vzduchu. Pred vstupom do generátora dusíka musí byť stlačený vzduch čistý a suchý, pretože to má pozitívny vplyv na kvalitu dusíka a zabraňuje poškodeniu CMS vlhkosťou.

Okrem toho by sa mala vstupná teplota a tlak regulovať tak, aby sa teplota pohybovala medzi 10 a 25 ° C, zatiaľ čo tlak by sa mal pohybovať medzi 4 a 13 barmi. Na správne spracovanie vzduchu je potrebné medzi kompresor a generátor pripojiť sušič. Ak je vstupný vzduch generovaný olejovým mazacím kompresorom, mala by sa nainštalovať aj olejová koalescencia a uhlíkový filter, aby sa odstránili znečisťujúce látky zo zdroja stlačeného vzduchu predtým, ako sa dostane k generátoru dusíka. Vo väčšine generátorov sú z bezpečnostných dôvodov nainštalované snímače tlaku, teploty a tlaku rosného bodu. Zabránia vniknutiu kontaminovaného vzduchu do systému PSA a poškodeniu jeho komponentov.

požiadavky na čistotu dusíka

Typický systém: kompresor, sušička, filter, vzduchová nádrž, generátor dusíka, nádrž na dusík. Dusík môže byť odoberaný priamo z generátora alebo z ďalšej vyrovnávacej nádrže.

Ďalším dôležitým aspektom výroby dusíka PSA je vzdušný faktor. Je to jeden z najdôležitejších parametrov v systéme generátora dusíka, pretože definuje množstvo stlačeného vzduchu potrebné na dosiahnutie určitého prietoku dusíka. Vzdušný faktor teda indikuje účinnosť generátora, t. H. nižší faktor vzduchu znamená vyššiu účinnosť a nižšie celkové náklady na vlastníctvo.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie