Všetko o dusíku

Vlastnosti dusíka

Chemický prvok dusík je bezfarebný, dvojatómovú plyn bez chuti a zápachu. Za normálnych podmienok je dusík chemicky neaktívny prvok. Za laboratórnej teploty sa dusík priamo zlučuje len s lítiom za vzniku nitridu lítneho Li3N, v elektrickom výboji reaguje za laboratórnej teploty tiež s fluórom za vzniku fluoridu dusitý NF3, pri zahriatí na teplotu iba 100 ° C reaguje s radiom za vzniku nitridu radnatého Ra3N2.

Čítajte viac...

Dusík: Čo je dusík?

Vedeli ste, že väčšina vzduchu, ktorý dýchame, je dusík? Každý potrebuje kyslík, aby prežil, ale vzduch je 78% dusíka, iba 21% kyslíka a malé množstvo ďalších plynov. Aj keď ľudské telo tento dusík nepoužíva, je veľmi užitočné pre rôzne priemyselné aplikácie. Jednoducho povedané, existuje ľahko prístupný, neobmedzený zdroj dusíka, ktorý vám môže pomôcť dosiahnuť úroveň čistoty, ktorú potrebujete, za zlomok vašich súčasných ročných nákladov na dusík.

Čítajte viac...

Dusík: Načo sa používa dusík? Aké je praktické použitie plynného dusíka?

Aké je praktické použitie plynného dusíka? Pretože dusík je inertný plyn, je vhodný pre rôzne aplikácie v mnohých rôznych priemyselných odvetviach. Nižšie nájdete niektoré typické priemyselné použitia plynného dusíka.

Čítajte viac...

Požiadavky na čistotu dusíka a vstupný vzduch

Je dôležité pochopiť, aká čistota sa vyžaduje pre aplikáciu, aby sa špecificky vytvoril váš vlastný dusík. Existujú však niektoré všeobecné požiadavky týkajúce sa nasávaného vzduchu. Pred vstupom do generátora dusíka musí byť stlačený vzduch čistý a suchý, pretože to má pozitívny vplyv na kvalitu dusíka a zabraňuje poškodeniu CMS vlhkosťou.

Čítajte viac...

Výber medzi PSA generátorom dusíku a membránovým generátorom dusíka

Ak sa rozhodujete pri výbere medzi PSA generátorom dusíku a membránovým generátorom dusíka, tak si pozrite nasledovné údaje, ktoré Vám pomôžu sa zorientovať v rozdieloch a vybrať ten správny späsob výroby dusíka:

Čítajte viac...

Je dusík nebezpečný?

Jednoducho povedané, áno. Ak nerešpektujete správne bezpečnostné postupy, s použitím dusíka sú spojené určité riziká a riziká.

Čítajte viac...

Aké sú zdroje atmosférického dusíka?

Plynný dusík sa tiež nazýva azot, čo znamená neživý, pretože nepomáha pri horení a nie je zahrnutý v dýchacom procese, a molekula dusíka (N2) sa skladá z dvoch atómov dusíka (N). Plynný dusík je najhojnejším plynom v atmosfére, predstavuje 78% objemu atmosféry. Hlavným zdrojom dusíka je teda vzduch ovzdušia.

Čítajte viac...

Ako si vybrať generátor dusíka? Aký typ generátora dusíku zvoliť?

Pre voľbu typu generátora dusíka sú dôležité nasledovné parametre: Aká je spotreba dusíka? Je spotreba dusíku rovnomerná alebo kolísavá? Aká je požadovaná čistota dusíka? Je na pracovisku zdroj stlačeného vzduchu?

Čítajte viac...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie